САТАНІВ: відпочинок та лікування, санаторії та готелі, ЦІНИ 2024

Сатанів — це невелике селище на лівому березі річки Збруч, руслом якої в цьому місці проходить кордон Хмельницької та Тернопільської областей, у неймовірно мальовничій місцевості на території природного парку «Подільські Товтри». Довгий час він був відомий виключно як старовинне містечко з бурхливим минулим, про яке сьогодні нагадують пам’ятки історії та архітектури, а півсотні років тому прославився як бальнеологічний курорт.

  • Область: Хмельницька
  • Район: Хмельницький
  • До найближчого обласного центру: 76 км
  • Індекс: 32034
Сатанів

Сатанів

Мінеральні води, родовище яких виявлено на околицях селища, по складу схожі зі знаменитою трускавецькою «Нафтусею» і успішно використовуються місцевими санаторіями та курортно-оздоровчими комплексами в лікуванні та реабілітації людей з різними хворобами, насамперед, ЖКТ та нирок.

Річка Збруч у Сатанові

Річка Збруч у Сатанові

Але їхати в Сатанів варто не тільки «на води». Тут дивовижної краси і різноманітності природа, найчистіше повітря, багато цікавих пам’яток, а людей, навпаки, мало. Так що це ще й хороше місце для спокійного сімейного відпочинку.

Зміст

Приховати

Санаторії та готелі

Коли в 70-х роках XX століття в Сатанові були відкриті джерела лікувальних мінеральних вод, тут побудували кілька санаторіїв та пансіонатів. Частина з них закрилися, інші продовжують роботу.

Одночасно з ними послуги розміщення та бальнеологічного лікування гостям селища сьогодні пропонують сучасні курортні та готельно-оздоровчі комплекси. А тих, хто приїхав тільки заради відпочинку, приймають міні-готелі, апартаменти, бюджетні бази відпочинку та гостьові будинки.

Нижче наведено посилання на огляди одних з найпопулярніших санаторіїв та готелів Сатанова.

Які мінеральні води є в Сатанові

Мінеральні води Сатанова у бюветі

Мінеральні води Сатанова у бюветі

Розповіді про те, що на околицях Сатанова є джерела цілющої води, серед місцевих ходили давно. За легендою, в печері неподалік селища колись жив монах-самітник, які лікував людей цією водою. Пізніше містяне помітили, що у корів і кіз, які пили з джерела, зростає маса тіла, а молоко стає жирнішим.

Офіційно родовище мінеральних вод у долині річки Збруч було відкрито тільки в 60-х роках XX століття. Під час буріння свердловини з-під землі ударив фонтан води; геологи, які досліджували цю місцевість, припустили, що це може бути мінералізована вода типу «Нафтуся». Тільки в 1968 році за ініціативи фармацевта-провізора Н. А. Нестерової, яка звернула увагу на специфічний запах збручанської води, проби з джерела відправили на дослідження до Одеси.

Так з’ясувалося, що мінеральні води Збручанського родовища справді схожі по складу з трускавецькою водою «Нафтуся» та мають лікувальні властивості. Вони відносяться до гідрокарбонатно-магнієво-натрієвих, містять фосфор, бром, йод, фтор, марганець, залізо, метаборну кислоту. Мінеральні води Сатанова слабомінералізовані, прозорі, з ледве вловимим запахом сірководню, який обумовлений вмістом у них органічних речовин нафтового походження.

Їх використовують для профілактики та лікування захворювань:

  • шлунково-кишкового тракту;
  • печінки та жовчовивідних шляхів;
  • сечовидільної системи;
  • цукрового діабету II типу та інших станів, пов’язаних із порушенням обміну речовин;
  • алергій;
  • виведення радіонуклідів.

Практично всі здравниці Сатанова мають свої бювети.

Дозвілля в Сатанові

Панорама сучасного Сатанова

Панорама сучасного Сатанова

У Сатанові, незважаючи на його офіційний статус курорту, типово курортних розваг та занять практично нема. Натомість є 600-річна історія, уламки якої у вигляді стародавніх споруд різного ступеня безпеки розкидані по селищу, і без перебільшення унікальна природа, вивченням яких можна зайнятися у перервах між лікувально-оздоровчими процедурами та розслабленим відпочинком у СПА-готелі.

Сатанівський замок

Сатанівський замок

Сатанівський замок

Одна з найбільш значних пам’яток — це руїни старовинного замку, що височіють на пагорбі над річкою Збруч на північній околиці Сатанова. Вважається, що фортеця була зведена у XV столітті на місці більш ранніх укріплень. Згодом її не раз перебудовували та розширювали. Замок займав територію площею майже 1,5 гектара, мав вигляд п’ятикутника, на кожному куті якого височіли трирівневі вежі, а між ними тяглися потужні стіни.

У XVIII столітті сатанівський форт був зруйнований. До наших днів частково збереглися стіни та три вежі. Найпримітніша — кругла вежа, вона набагато старша за сам замок, але коли точно вона була побудована і яким цілям служила, невідомо. Це рідкісний зразок кам’яної архітектури часів давньої Русі. Особливо цікаві її бійниці: вузькі зовні, всередині вони розширюються, щоб зручніше було стріляти з лука.

Побувати на пагорбі із залишками старовинного замку, які, до речі, зображені на гербі Сатанова, варто ще й заради вражаючих видів, які відкриваються з його вершини.

Міська брама

Міська брама Сатанова

Міська брама Сатанова

Вона була закладена у XV столітті на місці південного в’їзду в Сатанів. У наступному столітті їх вбудували в загальну систему оборонних споруд, з’єднавши з замком. Ворота розташовувалися в потужній квадратній вежі з товстими стінами шириною більше 2 метрів. Як і інші міські укріплення, вони були зруйновані, але в 1724 році відновлені.

Сьогодні в південній частині Сатанова, там, де починається вулиця, що веде в курортну зону, можна побачити непогано збережену строгу надбрамну вежу в ренесансному стилі з бароковими елементами в декорі.

Міська брама детальніше

Міська брама детальніше

Перший та другий її яруси прорізані бійницями з розширюючимися в обидва боки боковинами. Другий освітлюється вікнами з білокам’яними рамами. Над порталом з боку річки кам’яна табличка з написом про те, що у 1724 році ворота відновив Адам Сенявський, польський магнат, один із власників Сатанова, та його сімейним гербом.

Після того, як ворота втратили своє значення, в них довгий час розташовувалася митниця, потім склад сільського споживчого товариства та стайня. Сьогодні вони визнані пам’ятником архітектури та містобудування України та очікують на реставрацію.

Синагога

Синагога в Сатанові

Синагога в Сатанові

Трохи вище за міські ворота, на Базарній площі, стоїть сувора кам’яна будівля старовинної синагоги, зведеної в XVI столітті у стилі ренесанс.

Вона схожа на маленький замок, і не випадково це один з найкращих зразків синагог оборонного типу, що збереглися до наших днів. Її верхній ярус мав бійниці, а на даху розташовувалась гарматна батарея. Усередині стіни прикрашали розписи, від яких сьогодні нічого не залишилося: у другій половині XX століття в будівлі синагоги розташовувався зерновий склад, і через різкі перепади вологості майже весь старовинний живопис був знищений. Натомість зберігся арон ха-кодеш — спеціальна ніша-сховище для свитків Тори.

Інтер’єр синагоги

Інтер’єр синагоги

Вже в наші дні, всього чверть століття тому, місцеві жителі розібрали на каміння напівзруйновану бічну галерею синагоги, після чого її стіни , втративши опору, пішли тріщинами. Давня споруда перебувала у критичному стані. У 2015 році її повністю відреставрували, а заразом упорядкували прилеглу територію.

Єврейський цвинтар

Єврейський цвинтар у Сатанові

Єврейський цвинтар у Сатанові

По інший бік від синагоги, на пагорбі на південь від міських воріт знаходиться кіркут, як жителі Галичини називали єврейські цвинтарі. Він є одним з найбільших в Україні за кількістю могил і посідає друге місце у світі після відомого єврейського цвинтаря в Празі за давністю поховань.

Найстаріші надгробки тут датуються XVI століттям. Вони нахилилися від часу, багато частково зруйнованих, але вражаючих красивими різьбленими орнаментами та знаками.

Свято-Троїцький монастир

Свято-Троїцький монастир у Сатанові

Свято-Троїцький монастир у Сатанові

Комплекс монастирських споруд XVI–XVII ст., розташований у мальовничому місці неподалік курортної зони Сатанова. Заснований він був як чоловічий, але з XIX століття є жіночим.

Комплекс складається з масивних в’їзних воріт у стилі бароко, надбрамної вежі-дзвіниці, яка виконувала оборонну функцію, кам’яної церкви Святої Трійці зі старовинними фресками і сонячним годинником на стіні, залишків монастирських стін і келій.

У підніжжя гори, на якій стоїть монастир, у скелі збереглися печери стародавніх ченців, одну з них називають «келлю подвигу», в ній знаходиться камінь випробування , який наділяють чудодійною силою та здатністю виконувати бажання. Там же знаходиться підземна церква, діюча і досі.

Скорботний Ісус

Скульптура скорботний Ісус

Скульптура скорботний Ісус

У дворі сатанівської лікарні знаходиться незвичайна скульптура скорботного Ісуса. Її встановили у 1653 році на згадку про місцевих жителів, які загинули під час повстання під проводом Богдана Хмельницького.

Це найстаріший пам’ятник в Україні, присвячений цим подіям. Він є чотириметровою колоною, на вершині якої встановлена скульптура Скорботного Ісуса, виконана в наївно-примітивістському стилі, імовірно одним з місцевих умільців.

Національний природний парк «Подільські Товтри»

Парк «Подільські Товтри»

Парк «Подільські Товтри»

Парк «Подільські Товтри», на території якого знаходиться Сатанов, входить до семи природних чудес України.

Назву парку дав невисокий кряж Товтри довжиною майже 200 км, що є гігантським бар’єрним рифом, утвореним на залишках коралів. Він цікавий унікальними природними комплексами та рукотворними об’єктами, серед яких ландшафтні парки, старовинні садиби, архітектурні та історико-культурні пам’ятки.

Парк «Арден»

Парк «Арден»

Безпосередньо на території селища знаходиться ландшафтний парк «Сатанівська перлина», що тягнеться над Збручем, з сотнями видів рослин, у тому числі екзотичними , колекцією рододендронів та трьома джерелами мінеральних вод.

З недавнього часу на території «Подільських Товтр» діє парк «Арден»реабілітаційний центр для хижаків, які утримувалися в неналежних умовах. Спочатку тут жили тільки дикі ведмеді, зараз — і інші тварини, які потребують фізичного та/або психологічного відновлення: вовки, олені, хижі птахи і т.д.

Природний заповідник «Медобори»

Природний заповідник «Медобори»

Природний заповідник «Медобори»

Заповідник «Медобори», розташований неподалік Сатанова. Величезний інтерес тут представляють городища-святилища часів скіфів з жертвниками та могильними курганами, найвідоміший з яких знаходиться на горі Богит, де після хрещення Русі сформувався Збручанський культовий центр.

Саме тут було знайдено знаменитий Збручанський ідол IX століття — кам’яний стовп у вигляді статуї слов’янського бога Святовита, який сьогодні зберігається в археологічному музеї Кракова.

Санаторій «Збруч»

Санаторій «Збруч» у Сатанові

Санаторій «Збруч» у Сатанові

«Збруч» — це перший санаторій, збудований у Сатанові в 1986 році після набуття селищем статусу курорту республіканського значення (1985 рік). Він знаходиться в курортній зоні на околицях Сатанова в оточенні лісів. Це класична радянська оздоровниця, яка, незважаючи на неодноразові реставрації, зберегла дух та обстановку того часу.

Основний профіль санаторію «Збруч» — лікування та профілактика захворювань шлунково-кишкового тракту, печінки та жовчного міхура, сечовидільної та репродуктивної системи, порушення обміну речовин, цукрового діабету.

Для розміщення тут пропонують одно- та двокімнатні номери різних категорій — від «Стандарту» до «Люкса». У кожному з них є базовий набір меблів, власний санвузол з душем, телевізор, холодильник, балкон та інші зручності. У вартість путівки входить триразове дієтичне харчування із можливістю попереднього замовлення страв; прийоми їжі відбуваються в їдальні, розташованій у спальному корпусі.

До послуг гостей санаторію — настільний теніс, більярд, бібліотека, кафе, аптечний кіоск, магазин, спортивні майданчики, альтанки для відпочинку, платна автостоянка.

Санаторно-курортний комплекс «Arden Palace Medical Resort & SPA»

Комплекс «Arden Palace Medical Resort & SPA» в Сатанові

Комплекс «Arden Palace Medical Resort & SPA» в Сатанові

Великий комплекс «Arden Palace Medical Resort & SPA», розташований у центрі курортної зони Сатанова. Він пропонує послуги першокласного готелю, сучасного медичного центру та СПА-центру, де можна поєднати відпочинок з лікуванням, оздоровленням та релаксом.

Номірний фонд комплексу складається з комфортабельних номерів категорій «Стандарт», «Напівлюкс», «Люкс» та «Апартаменти». Кожен має індивідуальний дизайн інтер’єру, укомплектований якісними стильними меблями та технікою, системою кондиціювання. Всі номери мають власний просторий санвузол.

У медичному центрі «Arden Palace», оснащеному сучасним обладнанням, можна пройти діагностику, лікування та реабілітацію за будь-яким профілем: кардіологія, гастроентерологія, ортопедія, неврологія, ендокринологія тощо. Тут також пропонують спеціальні програми: «Здоров’я батьків», «Антистрес», «Anti-Age», санаторно-оздоровчі програми для дорослих та дітей і таке іншен.

У складі курортного комплексу діє ресторан «шведської лінії», де можна замовити триразове харчування з широким вибором страв, у тому числі дієтичних, або харчуватися меню, і кілька барів. У розпорядженні гостей готелю також СПА-центр із п’ятьма закритими та відкритими басейнами, крижаною купіллю, джакузі та фінською сауною, та дитячий клуб з аніматорами і вихователі, з якими можна залишити дитину.

Санаторій «Перлина Поділля»

Санаторій «Перлина Поділля» у Сатанові

Санаторій «Перлина Поділля» у Сатанові

Санаторний комплекс «Перлина Поділля», розташований на березі річки Збруч поряд із штучним озером. Тут надають послуги розміщення, лікування та харчування. Номерний фонд оздоровниці налічує понад 60 номерів різної площі, місткості та категорій. Більшість відноситься до типу «Люкс», укомплектовані необхідними меблями, включаючи ліжка, тумбочки, шафу для одягу та стіл, телевізор зі супутниковим ТБ, холодильник, кондиціонер, електрочайник з набором посуду. У кожному номері є ванна кімната з душовою кабіною.

У лікувальному корпусі санаторію обладнано лікувально-діагностичні кабінети, де можна отримати консультацію лікаря, пройти обстеження, лікувальні та оздоровчі процедури, у тому числі із застосуванням мінеральної води «Збручанська»: питво, мінеральні ванни, душі та інше (у оздоровниці є власний міні-бювет).

У складі санаторію «Перлина Поділля» діє ресторан-колиба, де можна замовити триразове дієтичне харчування (оплачується окремо) або страви з меню на вибір. Гостям також надають послуги сауни, тренажерного залу, тенісного корту, фітобара, більярду, соляної кімнати, організації екскурсій. На території облаштовано дитячий ігровий майданчик, є цілодобове паркування.

Готельний комплекс «VitaPark Сонячний Прованс»

Комплекс «VitaPark Сонячний Прованс» у Сатанові

Комплекс «VitaPark Сонячний Прованс» у Сатанові

Комплекс «VitaPark Сонячний Прованс», розташований в самому серці курортної зони Сатанова по сусідству з лісом. Він має 99 номерів різних категорій та місткості, укомплектованих усім необхідним для комфортного відпочинку. В номерах є зручні ліжка з ортопедичними матрацами, плазмовий телевізор, холодильник, робочий стіл, шафа, а також власна ванна кімната з набором туалетно-косметичного приладдя, халат і фен.

На вибір гостям доступно кілька тарифів: тільки проживання, проживання + сніданок, «напівпансіон» (проживання, сніданок та вечеря). Крім того, є можливість замовляти комплексне меню або окремі страви у ресторані готелю.

При готелі «Сонячний Прованс» діє центр здоров’я та СПА із власним бюветом збручанських мінеральних вод, де пропонують широкий спектр оздоровчих, лікувальних, косметологічних та СПА-процедур. У розпорядженні постояльців також спортзал, два літні басейни, соляна кімната, дитяча кімната з лабіринтом та аніматорами, ігровий зал з настільним тенісом, аерохокеєм, більярдом та настільним футболом. На території, прямо посеред лісу, облаштовано зону відпочинку з альтанками для відпочинку, гамаками, зонами барбекю з мангалами.

Готель «Аква Віта»

Готель «Аква Віта» в Сатанові

Готель «Аква Віта» в Сатанові

Тризірковий готель «Аква Віта», розташований у курортній зоні Сатанова. Для проживання тут є 19 номерів різних категорій. Серед зручностей — просторі двоспальні ліжка, стіл зі стільцями, телевізор, холодильник, власна ванна кімната з душовою кабіною, набір посуду. У вартість проживання входить певний набір медичних послуг (їх перелік варто уточнювати під час бронювання), які надають у лікувально-діагностичному відділенні комплексу, включаючи процедури з використанням збручанської мінеральної води.

При готелі «Аква Віта» працює ресторан української кухні, де за окрему плату можна замовити сніданки, комплексне триразове харчування або їсти, вибираючи страви з меню. До послуг гостей відкритий літній басейн, доступний в теплу пору року, тенісний корт, сауна, дитячий майданчик, безкоштовний Wi-Fi, парковка для авто.

Дитячий відпочинок

Сатанів часто вибирають для відпочинку з дітьми. Це дуже тихе, спокійне, мальовниче місце, оточене лісами та височинами, що створюють сприятливий для здоров’я клімат.

Тут багато хороших готелів та лікувально-оздоровчих комплексів, де є всі умови та пропонуються послуги для відпочиваючих з дітьми різного віку. Наприклад, доступні просторі сімейні номери, які за запитом поставлять дитяче ліжечко або організують для дитини додаткове спальне місце, ігрові кімнати з аніматорами, що відповідають за цікаве дозвілля маленьких постояльців, та можливістю залишити малюка під наглядом вихователя, дитячі майданчики на території, дитячі меню в кафе, екскурсії та інших активностей.

Санаторії та курортні комплекси Сатанова, крім того, пропонують спеціальні програми оздоровлення для дітей старше 4 років.

Лікування та оздоровлення

Бювет у Сатанові

Бювет у Сатанові

Збручанська мінеральна вода сприяє нормалізації секреторної функції шлунково-кишкового тракту, виділенню та виведенню жовчі, зниженню рівня глюкози в крові у людей з цукровим діабетом другого типу, виведення токсичних речовин, має протизапальну та сечогінну дію.

Такі властивості роблять її корисною при профілактиці та лікуванні багатьох хвороб. Насамперед це:

  • захворювання ШКТ — хронічні гастрити зі збереженою або зниженою секреторною активністю, гастродуоденіти у фазі ремісії, панкреатити поза фазою загострення, синдром подразненого кишечника, дискінезія кишечника;
  • захворювання печінки, жовчного міхура та жовчовивідних шляхів — хронічні вірусні гепатити в неактивній фазі, жовчнокам’яна хвороба з мінімальними конкрементами, медикаментозні ураження печінки, хронічні холангіти, дискінезії жовчного міхура та жовчовивідних шляхів, холецистити;
  • захворювання сечовидільної системи — сечокам’яна хвороба, хронічний неспецифічний пієлонефрит, цистити, неускладнений сольовий діатез, стан після хірургічного видалення каменів із нирок;
  • захворювання, пов’язані з порушенням обміну речовин — аліментарне ожиріння I–II ступеня, цукровий діабет II типу легкого та середнього ступеня тяжкості у фазі повної або часткової компенсації, подагра, метаболічний синдром.

Саме ці хвороби та патологічні стани є основним профілем оздоровниць Сатанова. Тут можна отримати консультацію лікаря (терапевта або вузького спеціаліста), пройти обстеження, лікування та реабілітацію.

У місцевих санаторіях пропонують десятки лікувальних та оздоровчих процедур — головним чином із застосуванням мінеральних вод Збручанського родовища: їх використовують для питного лікування, ванн, інгаляцій, полоскань та зрошень.

У лікувально-оздоровчих закладах Сатанова також активно застосовують терапію озокеритом, грязелікування (аплікації та обгортання), апаратну фізіотерапію, різні види масажу та інші методики.

Частина діагностичних та лікувальних процедур, як правило, входить у вартість путівки або курсовки. Зазвичай це — питне лікування, мінеральні ванни, інгаляції, озокеритолікування, фізіотерапевтичні процедури, лабораторні дослідження (повний перелік необхідно уточнювати перед придбанням путівки). Інші надаються за бажанням та за окрему плату (включаючи СПА-процедури).

Програма лікування або реабілітації в більшості випадків визначається лікарем індивідуально відповідно до особливостей захворювання та організму пацієнта. В той же час, деякі санаторії та більшість курортних комплексів Сатанова пропонують вже готові програми — спрямовані на загальне оздоровлення, відновлення після перенесених захворювань, зміцнення імунітету, підтримка здоров’я у людей похилого віку, уповільнення старіння організму, антистрес і таке інше.

Пройти лікування або реабілітацію в оздоровницях Сатанова можна двома способами:

  1. купити путівку/курсовку в один із санаторіїв курорту;
  2. оселитися у готелі, що сподобався, а медичні процедури проходити у вибраному санаторії або оздоровчому комплексі, придбавши відповідний пакет послуг.

Охорона здоров’я

Єдиною установою охорони здоров’я у селищі є Центр первинної медико-санітарної допомоги Сатанівської сільської ради, розташований за адресою: вул. Олександра Цісара, 6. Тут приймає терапевт та кілька вузьких спеціалістів.

Найближча районна лікарня знаходиться в м. Городок, розташованому за 26 км від Сатанова, за адресою: вул. Коцюбинського, 18.

У Сатанові працює три комунальні аптеки, розташовані в центральній частині селища, ще один аптечний кіоск відкритий на території санаторію «Збруч» у курортній зоні.

Асортимент у них не дуже широкий, а ціни завищені. Тому має сенс взяти із собою аптечку з найбільш необхідними препаратами.

Банки, банкомати та термінали

У Сатанові працює відділення «Ощадбанку» з банкоматом, а також банкомат «ПриватБанку». Всі вони знаходяться в будівлі Сатанівської сільської ради за адресою: вул. Бузкова, 135-Ж. На території курортного комплексу «Arden Palace Medical Resort & SPA» також працює термінал «ПриватБанку».

Але варто враховувати, що банкомати можуть не працювати, а можливість розрахуватися карткою є далеко не у всіх санаторіях, готелях, кафе та торгових об’єктів курорту.

Харчування

Харчування в Сатанові

Харчування в Сатанові

У більшості санаторіїв та лікувально-оздоровчих комплексів Сатанова доступне триразове харчування. Воно може бути включено у вартість путівки або надаватися за бажанням гостя за окрему плату.

У оздоровницях курорту, як правило, пропонують дієтичний раціон, складений з урахуванням тих захворювань, на профілактиці та лікуванні яких спеціалізується та чи інша установа. Прийоми їжі можуть бути організовані у вигляді «шведського столу» або попереднього замовлення страв. Вони зазвичай відбуваються в їдальнях.

Харчування за системою «шведський стіл» у санаторії Сатанова

Харчування за системою «шведський стіл» у санаторії Сатанова

Окрім їдалень, у багатьох санаторних та оздоровчих комплексах курорту працюють кафе та ресторани, де можна харчуватися блюдами з меню, вибираючи за своїм смаком, або замовляти комплексні обіди. У деяких готелях пропонуються тарифи:

  • проживання та сніданок;
  • напівпансіон (проживання, сніданок та вечеря).
Кафе у Сатанові

Кафе у Сатанові

Заклади громадського харчування — ресторани, кафе, бари — в Сатанові діють не тільки у складі санаторіїв і готелів, але і в самому селищі, а також на території курортної зони. Найбільш популярні, в тому числі серед туристів:

  • ресторан санаторію «Перлина Поділля»;
  • кафе «Гараж»;
  • кафе «Хуторок»;
  • бар «Канада».

Якщо є бажання готувати самостійно, можна знайти номер з кухнею або кухонною зоною. Найчастіше така опція доступна в номерах типу «Апартаменти» та деяких «Люксах».

Магазинів у Сатанові небагато, в основному формату «міні-маркет», але основні продовольчі товари представлені. Найбільший вибір, за відгуками гостей курорту, у магазині «Крамниця», розташованому в центрі неподалік від ринку.

Які ціни в 2024 році в Сатанові

Скільки коштує відпочити в Сатанові тиждень із харчуванням та дорогою?

Часті питання (FAQ)

Які мінеральні води в Сатанові?

Мінеральні води Збручанського родовища, розташованого на околицях Сатанова, відносяться до типу «Нафтуся», тобто є гідрокарбонатно-магнієво-натрієвими та мають підвищений вміст органічних речовин нафтового походження.

Але різноманітність розчинених у них мінеральних речовин вище, ніж у трускавецького «оригіналу». Мінеральні води Сатанова мають у складі марганець, фосфор, бром, метаборну кислоту, залізо, фтор та інші корисні речовини.

У чому користь мінеральної води «Збручанська»?

Вона здатна нормалізувати секреторну функцію шлунка, підшлункової залози та кишечника, має жовчогінний та сечогінний ефект, знижує рівень глюкози в крові, сприяє виведенню радіонуклідів.

У санаторних комплексах Сатанова мінеральну воду «Збручанська» використовують для профілактики та лікування патологій шлунково-кишкового тракту, гепатобіліарної системи, що складається з печінки, жовчного міхура і жовчних проток, сечовидільні системи, цукрового діабету II типу.

Як правильно вживати мінеральну воду «Збручанська»?

Щоб отримати потрібний (лікувальний) ефект і не нашкодити здоров’ю, пити мінеральну воду «Збручанська» варто тільки за призначенням санаторного лікаря.

Спираючись на діагноз та індивідуальні особливості організму пацієнта, він визначить необхідний об’єм води, кількість прийомів на день, розповість, в якому вигляді — холодну або теплу — її краще вживати і за скільки годин до/після їжі.

Бювети є у всіх санаторіях і в більшості курортно-оздоровчих комплексів Сатанова.

Коли краще їхати в Сатанів?

Лікувально-профілактичні заклади та готелі курорту працюють цілий рік. Тож приїжджати сюди на відпочинок та/або лікування можна в будь-яку пору року. Водночас, найбільш комфортним, у тому числі в плані погоди, вважається період з квітня по жовтень.

Що подивитися в Сатанові?

Це старовинне містечко, де збереглося чимало історичних та архітектурних пам’яток. Найбільш цікаві:

  • руїни середньовічного замку;
  • міська брама;
  • синагога з давнім єврейським цвинтарем;
  • комплекс Свято-Троїцького монастиря;
  • скульптура скорботного Ісуса;
  • залишки язичницьких городищ-святилищ на горі Богит у природному заповіднику «Медобори».

Як доїхати до Сатанова

Автостанція в Сатанові

Автостанція в Сатанові

Найзручніший спосіб — доїхати на поїзді до Хмельницького чи Тернополя, а там пересісти на автобус або маршрутку до курортного селища.

  1. У Хмельницькому автобуси у напрямку Сатанова відправляються з центрального автовокзалу, розташованого за адресою: Вінницьке шосе, 23.
  2. У Тернополі — з автовокзалу на вул. Живова, 7.

Крім того, багато готельних та оздоровчих комплексів Сатанова пропонують своїм гостям послугу трансферу із залізничних вокзалів Хмельницького та Тернополя.

З деяких міст, включно з Києвом, є прямі автобуси до Сатанова. Зі столиці також можна доїхати на автобусі до сусідніх з курортом населених пунктівГусятина, Городка, Чемеровців, а звідти на маршрутці або таксі до кінцевого пункту.