МОРШИН: відпочинок та лікування, санаторії та готелі, ЦІНИ 2024

Моршин — це невелике мальовниче містечко, що розташовується в передгір’ї Українських Карпат у оточенні заповідних лісів. Воно славиться джерелами мінеральних вод і торф’яних грязей, наявністю хороших санаторіїв та оздоровчих комплексів з сучасною лікувальною базою, завдяки чому входить до трійки найбільш відомих та популярних бальнеологічних курортів України. Влітку 2023 Моршин першим серед мінеральних курортів регіону отримав статус курорту державного значення.

  • Область: Львівська
  • Район: Стрийський
  • До найближчого обласного центру: 83 км
  • Індекс: 82482–82483
Моршин

Моршин

Про джерела ультрасолоних вод у маленькому селищі Прикарпаття знали ще в XVI столітті. Тоді місцеві жителі намагалися виварювати з концентрованого розсолу сіль, але вона була гіркою і не придатною для вживання.

Користь місцевих мінеральних вод для здоров’я помітили лише у другій половині XIX століття. У 1878 році в Моршині провели перший курортний сезон. З того часу він став стрімко набирати популярність — слава про маленьке галицьке містечко з цілющими водами пішла по всій Європі.

Панорама Моршина

Панорама Моршина

Сьогодні Моршин — це гарне місце не тільки для оздоровлення, лікування та реабілітації. Сюди приїжджають, щоб відпочити від шуму та суєти великих міст, розслабитися, відновити душевну рівновагу, набратися сил та нових вражень.

Зміст

Приховати

Санаторії та готелі

У Моршині працює дев’ять санаторіїв. П’ять із них об’єднані у санаторно-курортний комплекс «Моршинкурорт». Крім них, у місті діють кілька приватних та один відомчий санаторій.

  • Послуги проживання та лікування в Моршині також пропонують приватні пансіонати, СПА-готелі та готельно-оздоровчі комплекси.
  • На вибір тим, хто приїхав на курорт просто відпочити і не планує проходити лікувальні чи оздоровчі процедури — готелі, міні-готелі, колоритні вілли та садиби.

Нижче наведено посилання на огляди одних із найпопулярніших санаторіїв та готелів Моршина.

Санаторій «Святий Шарбель»от 4150грн
Санаторій «Святий Шарбель»

Моршин. Бювет на території.

Санаторій «Мармуровий палац»от 1350грн
Санаторій «Мармуровий палац»

Моршин. Бювет на території.

Готель «Богдан»от 900грн
Готель «Богдан»

Моршин. Бювет на території.

Санаторій «Аркадія»от 720грн
Санаторій «Аркадія»

Моршин. Бювет на території.

Пансіонат «Одеса»от 2000грн
Пансіонат «Одеса»

Моршин. Бювет на території.

от 1125грн
Готель «Віват»

Моршин. 350 метрів до бювету.

Все житло у Моршині

Які мінеральні води є в Моршині

Моршинський бювет мінеральних вод

Моршинський бювет мінеральних вод

У Моршині є кілька джерел мінеральних вод, різних за хімічним складом та ступенем мінералізації. З лікувальною метою використовуються три з них.

Джерело №1, або «Боніфацій»

Названий на честь одного з власників Моршина німецького купця Боніфація Штіллера, який і перетворив маловідоме село Прикарпаття на популярний бальнеологічний курорт.

Вода з нього за складом хлоридно-сульфатна натрієво-калієво-магнієва, характеризується високою мінералізацією. Її використовують для профілактики та лікування захворювань:

  • органів травного тракту, насамперед, шлунка (особливо патологій, що супроводжуються зниженою кислотністю шлункового соку);
  • підшлункової залози, кишечника;
  • гепатобіліарної системи, що включає печінку, жовчний міхур і жовчні протоки.

Мінеральна вода з моршинського джерела №1 здатна підвищувати кислотність шлункового соку, зменшувати запальні процеси в травному тракті, стимулювати евакуаторну функцію шлунка, активувати утворення та виведення жовчі, що попереджає її застій та знижує ризик формування конкрементів у жовчному міхурі.

Воду з джерела №1 у Моршині призначають не тільки для пиття, а й для зовнішнього застосування, наприклад, у вигляді мінеральних ванн..

Джерело №6

Сульфатна магнієво-калієво-натрієва вода високої мінералізації. На відміну від води з джерела №1, містить більше сульфатів магнію і калію, а хлориду натрію, навпаки, менше. З неї готують різні за концентрацією мінеральні розчини, які використовують для лікування функціональних розладів шлунка, підшлункової залози, кишечника та печінки.

Ця вода успішно бореться із запальними процесами в органах травної системи, регулює моторну та секреторну функцію шлунка, мінімізує ймовірність утворення каменів у жовчному міхурі та жовчних протоках. Вона також сприяє нормалізації обміну речовин, внаслідок чого знижує рівень холестерину та цукру в крові, підвищує толерантність до глюкози у хворих на цукровий діабет, а також допомагає у зниженні ваги у людей з ожирінням.

Джерело №4, або «Джерело Божої матері»

На відміну від двох інших джерел Моршина, води з яких є концентрованим розсолом, у цьому вода ультрапресна. Вона слабомінералізована, гідрокарбонатно-кальцієва, з високим вмістом азоту та розчиненого кисню. Це та сама природна столова вода, яка продається під брендом «Моршинська».

Вона корисна при:

  • захворюваннях нирок та сечовивідних шляхів, насамперед сечокам’яної хвороби та хронічному пієлонефриті;
  • патологіях, які спричинені порушенням обміну речовин.

Прийом моршинської води з джерела №4 допомагає нормалізувати роботу нирок, зменшити запальні процеси в них, підлужує сечу, виводить солі та стимулює відходження невеликого каміння з нирок, а також має сечогінну та знеболювальну дію. Вона, до того ж, здатна виводити радіонукліди.

На відміну від вод із джерел №1 та №6, які приймаються тільки за призначенням лікаря, який визначає їх концентрацію та об’єм, вода з джерела №4 підходить для щоденного вживання та не має протипоказань.

Дозвілля в Моршині

Курортний парк у Моршині

Курортний парк у Моршині

Центром курортного життя Моршина є його єдиний паркКурортний. Це чудове місце для повільних прогулянок, організації дитячого дозвілля та відпочинку.

Він був закладений наприкінці XIX століття, коли місто тільки-но набирало славу бальнеологічного курорту. Тут посаджено близько сотні видів дерев, включно з дубами та соснами, розбито квітники, прокладено акуратні доріжки та алеї, встановлено скульптури в грецькому стилі, лавки для відпочинку, працюють фонтани.

Старий бювет «Грибок» у парку

Старий бювет «Грибок» у парку

У центрі парку стоїть старий бювет, або «Грибок». Незвичайна споруда, що нагадує великий гриб, була зведена майже 100 років тому над джерелом мінеральної води. Після появи нового бювету, який тепер є головним, старий перестав використовуватись за першим призначенням, але залишається знаковою пам’яткою Моршина та зображений на гербі міста.

Коли в Курортному парку проходила чергова реконструкція та оновлення, навколо старого бювету створили амфітеатр, де зараз проходять концерти, виставки, кінопокази та інші заходи, у тому числі в рамках міських святкувань.

Контактний міні-зоопарк «Зоотрополіс» у парку Моршина

Контактний міні-зоопарк «Зоотрополіс» у парку Моршина

Новий, або головний, бювет знаходиться на околиці парку. Тут можна не тільки попити лікувальної води, яку прописав лікар, а й відвідати виставку-продаж картин, що працює на другому поверсі, або купити сувеніри в невеликих крамницях.

З дітьми в парку можна вирушити на дитячий майданчик, поряд з яким знаходиться одна з найновіших пам’яток Моршина — Пейзажна алея, створена для курортного міста до його чергового дня народження автором такої ж алеї у столиці. Це скульптурний ансамбль, який складається з мозаїчних фігур, що зображують основні символи курорту: мінеральні води, карпатські ліси та їх жителів.

Скульптура «Відображення» з фігурою рисі

Скульптура «Відображення» з фігурою рисі

Ще одне місце в парку, куди можна сходити з дітьми, це контактний міні-зоопарк «Зоотрополіс», де мешкають забавні єноти, лучні собачки, плямистий олень, альпаки, павичи, овечки та інші звірі та птахи.

У Курортному парку знаходиться ще одна визначна пам’ятка Моршина — незвичайна скульптура «Відображення». Вона являє собою триметрову фігуру рисі вагою більше півтонни, яка схилилася над джерелом і п’є воду. Саме ця благородна тварина є символом Карпат. За словами автора скульптури, вона має важливу місію: привернути увагу до необхідності порятунку рисі та інших червонокнижних видів тварин, чисельність яких в Україні стрімко зменшується через нерегульоване полювання та безконтрольне вирубування лісів.

Лісове озеро в Моршині

Лісове озеро в Моршині

Серед інших популярних місць для прогулянок та відпочинку в Моршині:

  1. розташований недалеко від центру міський ставок з лебедями, качками та невеликим пляжем, де в теплу пору року можна купатися;
  2. неймовірно мальовниче Лісове озеро на південній околиці з прокатом човнів та катамаранів.

Вечірніх розваг у місті практично нема. Але вони є на території санаторіїв, готелів та оздоровчих комплексів. Майже скрізь можна зіграти в настільний теніс, більярд, боулінг, подивитися кіно, посидіти в барі, подекуди — ще й поспівати в караоке.

Активний відпочинок

Ліс на околиці Моршина з грибами

Ліс на околиці Моршина з грибами

Для тих, хто віддає перевагу активному відпочинку, в Моршині є:

  • кілька тенісних кортів;
  • спортивні майданчики;
  • прокат велосипедів;
  • походи до лісу за грибами та ягодами;
  • сплави на рафтах та катамаранах по річці Стрий;
  • поїздки на квадроциклах;
  • кінні прогулянки;
  • рибалка у місцевих водоймах (у тому числі на форель);
  • взимку є можливість покататись на тюбах (надувних санчатах), сноубордах та лижах.

Екскурсії

Скелі Довбуша в Івано-Франківській області

Скелі Довбуша в Івано-Франківській області

Гарний спосіб не нудьгувати на відпочинку в Моршині, а заразом набратися нових вражень — це екскурсії, які пропонуються у готелях та санаторіях, а також у туристичних агенціях міста.

Звідси можна поїхати до Скель Довбуша, розташованих у сусідній Івано-Франківській області поблизу села Бубнище. Це група дивних скельних останців з безліччю ходів і печер. Саме тут, за легендою, ховався ватажок карпатських опришків Олекса Довбуш.

Історико-культурний комплекс «Тустань»

Історико-культурний комплекс «Тустань»

Неподалік Моршина є ще одне цікаве місце — історико-культурний комплекс «Тустань», створений на базі фрагментів стародавнього наскального міста-фортеці, що існувало у IX–XVI століттях. Тут можна оглянути залишки тисячолітніх стін, штучних печер і колодязів, пройшовши по прокладених у скелях маршрутах. А потім у сусідньому селі Урич відвідати музей «Тустань», де зберігаються цінні артефакти, знайдені при розкопках стародавньої наскальної фортеці, та етнографічний центр «Хата в Глибокому» з колекцією старовинних предметів селянського побуту.

Побачити за день безліч найкрасивіших та найпримітніших локацій регіону дозволяє екскурсія на Карпатському трамваї, який ходить вузькоколійною залізницею, прокладеною ще за часів Австро-Угорщини. Його маршрут починається за 30 км від Моршина і проходить через ліси, гори і річки. У дорозі трамвай робить кілька зупинок, у тому числі біля каскаду водоспадів на річці Мізунка, поруч з джерелами мінеральних вод, висячим болотом Широковець та в інших цікавих місцях. На вибір пропонують два екскурсійні маршрути: тривалістю 4 та 8 годин.

Озеро Синевир

Озеро Синевир

З Моршина також організуються екскурсії:

  • до Львова, як оглядові, так і тематичні;
  • замками регіону;
  • до озера Синевір;
  • до національного природного парку «Сколівські Бескиди»;
  • за маршрутом «Яремче — Ворохта — Буковель»;
  • монастирями Закарпаття.

Санаторій «Мармуровий палац»

Санаторій «Мармуровий палац» в Моршині

Санаторій «Мармуровий палац» в Моршині

«Мармуровий палац» — це один з найстаріших санаторіїв Моршина, розташований у самому центрі міста на території Курортного парку. Його номерний фонд складається з одномісних та двомісних номерів класу «Стандарт», «Класик», «Люкс» та розкішних «Люкс Преміум» з індивідуальним дизайном інтер’єру. Всі номери просторі та світлі, укомплектовані необхідними меблями та технікою, мають свій санвузол.

Санаторій спеціалізується на лікуванні та профілактиці захворювань шлунково-кишкового тракту. Він оснащений сучасним медичним обладнанням, має власну лабораторію і бювет. Тут пропонують окремі діагностичні, лікувальні та оздоровчі процедури, а також готові лікувальні програми. Базовий набір медичних процедур входить у вартість номера.

У ціну проживання також включено триразове дієтичне харчування, яке організується у великій просторій їдальні, розташованій на першому поверху санаторію. За призначенням лікаря може бути надано додаткове харчування. Окрім того, діє дитяче меню. У складі санаторного комплексу «Мармуровий палац» також працюють ресторан карпатської кухні та кафе-кондитерська з баром.

У розпорядженні постояльців є тренажерний зал, салон краси, лазня на дровах та літня зона з відкритим басейном, що підігрівається і наповнений мінеральною водою з джерела №4, зоною відпочинку з сонцезахисними парасольками та лежаками, майданчиком для гри в бадмінтон та столом для пінг-понгу.

Санаторій «Лаванда»

Санаторій «Лаванда» в Моршині

Санаторій «Лаванда» в Моршині

Санаторій «Лаванда», розташований у центрі міста, неподалік Курортного парку та центрального бювету. Входить до складу санаторного комплексу «Моршинкурорт». Підходить для бюджетного оздоровлення та лікування у Моршині.

Санаторій пропонує розміщення в одно- та двомісних номерах категорій «Економ», «Стандарт» та «Покращений». Серед зручностей є базовий набір меблів, телевізор з кабельним ТБ, холодильник, а також власний санвузол з ванною.

У вартість путівки включено триразове дієтичне харчування у форматі «шведського столу». Прийоми їжі відбуваються у їдальні санаторію, розташованій у головному корпусі. У ціну також входить низка діагностичних та лікувальних процедур, у тому числі обстеження, курс лікування мінеральними водами, лікувальні ванни, масаж та таке інше.

До послуг гостей є спортивний зал, відкритий спортмайданчик, тенісний корт, більярд, сауна, аптечний пункт, сквер з альтанками, магазин, конференц-зал, доступ до Wi-Fi.

Готельно-оздоровчий комплекс «Святий Шарбель»

Готельно-оздоровчий комплекс «Святий Шарбель» у Моршині

Готельно-оздоровчий комплекс «Святий Шарбель» у Моршині

Готельно-оздоровчий комплекс «Святий Шарбель», розташований у центральній частині Моршина поруч зі стадіоном. Тут пропонують комфортне розміщення для одиночних туристів, романтичних пар, сімей з дітьми, ділових людей та VIP-гостей. На вибір є десять типів номерів — від «Стандарту» до двокімнатних «Делюксів» — зі стильним мінімалістичним дизайном інтер’єру, якісними сучасними меблями і технікою та всіма зручностями.

Медичний центр «Святий Шарбель» спеціалізується на профілактиці та лікуванні захворювань органів травної системи, судин та серця. Тут пропонують лікувальні програми «Здоров’я ШКТ», «Здорове серце», «Схуднення», а також програму повного обстеження організму «Check Up». У складі готельного комплексу діють два спа-центри з чотирма видами саун, джакузі, великим внутрішнім басейном і відкритим басейном з підігрівом.

На території працюють ресторани української, європейської та японської кухні.

Санаторій «Аркадія»

Санаторій «Аркадія» у Моршині

Санаторій «Аркадія» у Моршині

Невеликий приватний санаторій «Аркадія», розташований поруч із бюветом мінеральних вод та Курортним парком Моршина. Він налічує трохи більше 60 номерів загальною місткістю до 100 осіб, різних за типом та рівнем комфорту. Всього тут є дев’ять категорій номерів, одно-, дво- та трикімнатних, розрахованих на розміщення одного або двох гостей, з балконом і без.

Спеціалізація санаторію — профілактика та лікування хронічних патологій шлунково-кишкового тракту, захворювань, пов’язаних з порушенням обміну речовин, насамперед цукрового діабету та ожиріння, проблем із суглобами та хребтом. Медичний центр «Аркадії» пропонує цілий набір оздоровчих та лікувальних процедур, розподілених за фіксованими пакетами. Вони не входять у вартість проживання та оплачуються окремо за бажанням.

У санаторії є можливість замовити триразове дієтичне харчування або п’ятиразове (за призначенням лікаря) за окрему плату, що організується у їдальні. Крім того, на території працює кафе з гарним вибором гарячих напоїв та десертів.

Для гостей з дітьми організовано дитячу кімнату та відкритий ігровий майданчик. Також у розпорядженні гостей тренажерний зал, послуги косметолога, парковка для авто, доступ до Wi-Fi на всій території, організація екскурсій.

Готель «Богдан»

Готель «Богдан» у Моршині

Готель «Богдан» у Моршині

Сучасний готель «Богдан» з власною лікувальною базою, розташований в центральній частині Моршина, недалеко від Курортного парку та залізничного вокзалу. Для розміщення тут доступні 36 однокімнатних та двокімнатних просторих номерів, обладнаних усім необхідним для комфортного відпочинку, включаючи зручні ліжка, кондиціонер, телевізор, власний санвузол з душовою кабіною.

У готелі пропонують комплекс лікувально-профілактичних та оздоровчих процедур, у тому числі лікування моршинськими мінеральними водами (тут є свій бювет), озокеритотерапію, апаратну фізіотерапію та інші. Є можливість отримати консультацію лікаря, який складатиме індивідуальну програму лікування, відновлення чи оздоровлення. Гостям «Богдану» також доступні послуги косметологічного та масажного кабінетів.

У вартість проживання включено сніданок. Обід та вечерю можна замовити за окрему плату. Також додатково можна придбати триразове дитяче харчування. Прийоми їжі організуються в ресторані готелю, де пропонують дієтичне меню, а також можливість розробки індивідуального раціону дієтологом.

Дитячий відпочинок

Дитячий майданчик у парку Моршина

Дитячий майданчик у парку Моршина

Якщо ви їдете до Моршина відпочити та/або оздоровитися, сміливо беріть із собою дітей. Тут дуже спокійно, чисто і затишно, місто потопає в зелені, а навколо — заповідні ліси, які роблять повітря на курорті цілющим. Навіть нетривалі щоденні прогулянки з дитиною тут дозволять зміцнити її імунітет, підвищити опір організму сезонним застудам, полегшать стан у дітей з хронічними хворобами дихальних шляхів, допоможуть відновитися після перенесених захворювань та налагодити сон.

Багато санаторіїв та пансіонатів Моршина приймає на лікування та оздоровлення дітей у віці від 4 до 18 років. Для них розроблені спеціальні програми. Наприклад, у санаторному комплексі «Моршинкурорт», який поєднує п’ять санаторіїв, бальнеолікарню та лікувально-діагностичний центр, доступний пакет «Здоров’я дитини», що включає різний набір процедур (залежно від рекомендацій).

Готели та санаторії Моршина пропонують комфортабельні номери для розміщення з дітьми. Для малюків до 3 років, як правило, проживання безкоштовне. Багато хто розробляє спеціальні дитячі меню, в тому числі дієтичні. До того ж, саме на території готельних комплексів та санаторіїв у Моршині зосереджено основну інфраструктуру для дітей: ігрові майданчики, дитячі кімнати, де з дітьми займаються вихователі, басейни, прокат велосипедів тощо.

У самому місті найбільш зручне місце для організації дитячого дозвілляКурортний парк, де є сучасний дитячий майданчик з Пейзажною алеєю та міні-зоопарк з невеликою, але цікавою колекцією тварин. Зі старшими дітьми в Моршині можна ходити в походи в гори або ліс за грибами та ягодами, їздити на екскурсії мальовничими місцями та до знакових пам’яток регіону .

Лікування та оздоровлення

Бювет мінеральних вод у Моршині

Бювет мінеральних вод у Моршині

Санаторії та інші лікувально-оздоровчі заклади Моршина спеціалізуються на вирішенні таких проблем зі здоров’ям:

  • захворювання шлунково-кишкового тракту: хронічні гастрити з нормальною та підвищеною кислотністю, хронічний гастродуоденіт поза фазою загострення, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки в ремісії, хронічні гепатити різної етіології та залишкові прояви після них, жовчнокам’яна хвороба в початковій стадії, хронічні холецистит та холангіт у ремісії, дискінезія жовчовивідних шляхів, хронічний панкреатит, коліт та ентероколіт, хвороба Крона, синдром подразненого кишечника та ін. А також стани після оперативних втручань на органах травлення;
  • захворювання кістково-м’язової системи: реактивні артрити, ревматоїдний артрит, поліартроз, артрози кульшового та колінного суглобів, остеопороз з патологічним переломом, ювенільний артрит, подагра, остеохондроз хребта;
  • захворювання шкіри: екзема, псоріаз, червоний плоский лишай, акне, обмежена склеродермія, гніздова алопеція, іхтіоз, кропив’янка тощо;
  • захворювання органів дихання: хронічні риніти, фарингіти, ларингіти, бронхіти, у тому числі астматичний, астма, бронхоектазія, хронічні респіраторні стани, спричинені дією хімічних речовин та газів. А також реабілітація після операцій на легенях, пневмонії тощо;
  • захворювання сечостатевої системи: сечокам’яна хвороба, невеликі конкременти в нирках та сечовивідних шляхах без вираженого порушення функції нирок, здатні до самостійного відходження, стан після оперативного видалення каменів із нирок, залишкові явища після гострого пієлонефриту, хронічний цистит, простатит, чоловіче та жіноче безпліддя та ін;
  • захворювання нервової системи: наслідки закупорки або стенозу церебральних та мозкових артерій, реабілітація після ішемічних інсультів з помірною неврологічною симптоматикою, наслідки геморагічного інсульту, черепно-мозкових травм, запальних захворювань центральної нервової системи, мігрені та ін. ;
  • цукровий діабет І та ІІ типу, метаболічний синдром.

Серед методів ключову позицію займають процедури з використанням мінеральних вод Моршина, насамперед, лікувальне пиття. Тип води та тривалість курсу визначає лікар. Відпустка лікувальної води (джерела №1 і №6) відбувається в головному бюветі, де її спеціальним чином готують до вживання: розводять до потрібної концентрації та нагрівають до необхідної температури. Крім того, майже всі санаторії та інші оздоровчі заклади Моршина мають свої бювети.

Цілющі мінеральні води курорту також використовують у вигляді лікувальних ванн (мінеральних, мінерально-хвойних, мінерально-йодобромних, перлинних вихрових та інших), лікувальних душів (циркулярного, висхідного), зрошень.

У санаторіях Моршина, крім того, активно використовують озокеритотерапію. Озокерит, який ще називають пахким, або гірським воском — це мінерал нафтового походження, єдине родовище якого знаходиться в півсотні кілометрів від Моршина, на околицях Борислава. Розплавлений озокерит при охолодженні зменшується в обсязі, чим обумовлюється його компресійна здатність, тобто механічна дія. Однією з головних особливостей цього мінералу є його висока теплоємність та низька теплопровідність.

Біологічно активні речовини, що містяться в озокериті, проникають в організм через шкіру і надають лікувальний вплив, насамперед протизапальний, знеболювальний, спазмолітичний, седативний. Його застосування розширює судинну сітку та підсилює місцеве кровопостачання та обмін речовин, сприяючи зменшенню запалення, прискоренню загоєння тканин та регенеративних процесів.

У числі інших поширених процедур у санаторіях Моршина — грязелікування. Для цього використовують торф’яну грязь, яку добувають на околицях курорту. Вона має протизапальні та бактерицидні властивості, працює як натуральний антиоксидант, завдяки чому покращує стан шкіри, допомагає боротися із запальними захворювання шкіри, суглобів, хребта.

  • Державні санаторії, яких у Моршині більшість (вони об’єднані в санаторно-курортний комплекс «Моршинкурорт»), як медичну базу використовують бальнеологічну лікарню та лікувально-діагностичний центр, що входять до складу комплексу. Саме тут ведуть прийом вузькі фахівці, знаходяться лабораторії, медичні кабінети, проводяться основні процедури з діагностики та лікування.
  • У приватних санаторіях та оздоровчих комплексах обстеження та лікування, як правило, проводять у власних медичних центрах, а воду відпускають зі своїх бюветів.

До санаторної путівки зазвичай входить обмежений набір медичних процедур, за додаткові доведеться доплатити. У готельно-оздоровчих комплексах та СПА-готелях найчастіше пропонують вже готові лікувальні, а також відновлювальні програми (вони оплачуються окремо від вартості проживання).

Перед поїздкою до Моршина, якщо ваша мета — лікування, оздоровлення або реабілітація, бажано оформити у своїй поліклініці санаторно-курортну карту та взяти результати останніх лабораторних та інструментальних досліджень. Це дозволить не витрачати час на обстеження в санаторії, а лікарю, вже маючи на руках історію хвороби та діагноз, швидше призначити програму лікування чи відновлення.

Охорона здоров’я

Аптека в Моршині

Аптека в Моршині

У Моршині працює міська лікарня, розташована за адресою: вул. 50-річчя УПА, 20. До її складу входять поліклініка та стаціонар на 80 місць. Тут функціонують:

  • кабінет УЗД;
  • кабінет ендоскопічної діагностики;
  • фізіотерапевтичні кабінети з бюветом мінеральних вод;
  • рентген-кабінет;
  • клініко-біохімічна лабораторія.

У моршинській міській лікарні приймають хірург, терапевт, гастроентеролог, лор, невропатолог, стоматолог, офтальмолог та інші вузькі спеціалісти.

У Моршині відкрито більше десятка аптек та аптечних кіосків, у тому числі відомих всеукраїнських мереж, з гарним асортиментом та адекватними, не «курортними» цінами. Вони є як у самому місті (найбільше зосередження — у центрі), так і на території санаторіїв, готелів та оздоровчих комплексів.

Банки, банкомати та термінали

У Моршині працюють відділення банків:

  • «Ощадбанку» з терміналом самообслуговування, розташоване за адресою: вул. Івана Франка, 15;
  • «Укргазбанку», що знаходиться за адресою: вул. Івана Франка, 43.

Також у місті є кілька банкоматів:

  1. «ПриватБанку» — вул. Паркова, 3-А (поруч із бюветом), вул. Івана Франка, 31;
  2. «Ощадбанку» — вул. Паркова, 3-А (поруч із бюветом);
  3. «Укргазбанку» — вул. Івана Франка, 27 (у будівлі супермаркету «Рукавичка»), вул. Джерельна, 3, пл. Паркова, 2 (на території санаторію «Мармуровий палац).

Термінали самообслуговування «ПриватБанку» є на вул. Івана Франка, 33 та 27.

Харчування

Кафе «Старий дуб» у Моршині

Кафе «Старий дуб» у Моршині

  1. У санаторіях Моршина триразове (зазвичай дієтичне) харчування включене у вартість путівки і організується в їдальнях здравниць.
  2. У приватних пансіонатах, великих готелях та готельно-оздоровчих комплексах курорту харчування найчастіше пропонують за окрему плату (комплексне, за системою «шведський стіл» або замовлення за меню) у своїх кафе або ресторанах. У деяких для замовлення доступне дитяче меню.

У місті працює близько двох десятків закладів громадського харчуванняпіцерії, їдальні, кафе карпатської та національної кухні, ресторани. Ті з них, що знаходяться на території готелів, пансіонатів та лікувально-оздоровчих комплексів, як правило, відкриті не тільки для своїх постояльців, але і для всіх бажаючих. Більшість закладів разом із основним пропонують дієтичне меню, а також комплексні сніданки та обіди.

У числі найбільш популярних:

  • ресторани «МерАй», «Мисливський», «Козак & R» та «Каштан»;
  • кафе «Старий дуб»;
  • піцерія «Тоскана»;
  • бар «Тісто».
Супермаркет мережі «Рукавичка» в Моршині

Супермаркет мережі «Рукавичка» в Моршині

Для тих, хто воліє на відпочинку готувати самостійно, у Моршині достатньо пропозицій. Є номери з власними кухнями (як правило, це апартаменти та вілли), а є — з можливістю готувати на спільній кухні, обладнаній необхідною побутовою технікою, приладами та посудом (такі є у невеликих готелів та готелів).

З покупкою продуктів проблем не буде: у місті працюють як невеликі продовольчі магазини, так і супермаркети відомих всеукраїнських та локальних мереж, такі як «АТБ-Маркет» (вул. Джерельна, 1) та «Рукавичка» (вул. Івана Франка, 27). Більшість торгових точок зосереджені у районі центральної вулиці І. Франка.

У центрі Моршина також діє невеликий ринок, де можна купити овочі, фрукти, ягоди, молочні продукти від фермерів, свіже м’ясо, рибу.

Які ціни в 2024 році в Моршині

Скільки коштує відпочити в Моршині тиждень із харчуванням та дорогою?

Часті питання (FAQ)

Скільки коштує путівка до санаторію Моршина?

Вартість путівки до санаторіїв «Моршинкурорту» коливається від 865 до 1890 гривень за особу на добу в залежності від типу номера. В цю ціну входить проживання, триразове харчування та певний набір медичних процедур.

У приватних санаторіях та пансіонатах вартість номера (куди також включено харчування та лікування за базовою програмою) стартує від 1400 гривень за особу на добу.

Які хвороби лікують у Моршині?

Санаторії Моршина спеціалізуються на лікуванні захворювань шлунка, підшлункової залози, печінки, кишечника, органів дихання, нирок та сечовивідних шляхів, шкіри, кістково-м’язової та нервової системи поза фазою загострення, а також цукрового діабету, станів після перенесених хвороб, травм та оперативних втручань. Тут також пропонують програми реабілітації, оздоровлення та зниження ваги.

Як правильно пити мінеральну воду Моршина?

Мінеральні води Моршин п’ють по-різному, залежно від діагнозу. Але завжди — тільки за призначенням лікаря.

Як правило, відпочиваючим у санаторіях курорту видають пластикову карту або браслет, куди вмонтовані дані про кількість та концентрацію води, яку він має випити. У бюветі датчик зчитує цю інформацію і видає потрібний об’єм води. Відпочиваючі набирають її в так звані куманці, або поїльники, — спеціальні керамічні судини для пиття мінеральної води, форма яких дозволяє уникнути її контакту з зубною емаллю і не пошкодити останню. Пити моршинську воду рекомендують маленькими ковтками та повільно.

Якщо пити часто або перевищити концентрацію, можна нашкодити здоров’ю.

Скільки триває курс лікування в Моршині?

Оптимальним вважається курс лікування тривалістю 21 день.

Мінімальний термін, на який можна придбати путівку до більшості санаторіїв, — 12 днів. У приватних санаторіях, пансіонатах та оздоровчих комплексах пропонують програми лікування, відновлення, реабілітації тривалістю 7, 10, 14, 21 день.

Де знаходяться джерела мінеральної води в Моршині?

Мінеральну воду з джерел №1 та №6 можна набрати та випити в головному бюветі, де вона розводиться з розсолу до потрібної концентрації та підігрівається. Самі джерела знаходяться на околицях Моршина. Джерело мінеральної води №4 («Божої матері») розташоване в лісопарковій зоні недалеко від санаторію «Мармуровий палац».

Що подивитися в Моршині?

У Моршині мало визначних пам’яток. Найвідоміші сконцентровані в Курортному парку в центрі міста. Тут знаходиться символ курорту:

  • старий бювет «Грибок»;
  • оригінальна Пейзажна алея, молодша тезка київської;
  • міні-зоопарк «Зоотрополіс»;
  • літній амфітеатр;
  • скульптура «Відображення» (або скульптура Рисі);
  • пам’ятник Тарасу Шевченку;
  • історична будівля санаторію «Мармуровий палац».

Як доїхати до Моршина

Залізничний вокзал Моршина

Залізничний вокзал Моршина

У Моршин зручніше добиратися залізницею. Сюди ходять прямі поїзди з Києва, Черкас, Івано-Франківська, Львова.

З інших міст спочатку можна доїхати до Львова, а там пересісти на електричку, автобус або маршрутку до Моршина (вони відправляються регулярно). Ще один варіант — дістатись до Стрия, куди ходять залізничні потяги із Запоріжжя, Дніпра, Києва, Вінниці, Одеси, Харкова, Полтави, Рівного, а звідти доїхати до Моршина за 15 хвилин на маршрутці.

Готелі регіону

Санаторій «Аркадія» від 720 грн
Санаторій «Аркадія»

Моршин. Бювет на території.

Готель «Богдан» від 900 грн
Готель «Богдан»

Моршин. Бювет на території.

від 1125 грн
Готель «Віват»

Моршин. 350 метрів до бювету.

Санаторій «Дністер» від 890 грн
Санаторій «Дністер»

Моршин. 350 метрів до бювету.

Санаторій «Київ Плюс» від 500 грн
Санаторій «Київ Плюс»

Лисовичі. Бювет на території.

Санаторій «Лаванда» від 890 грн
Санаторій «Лаванда»

Моршин. 500 метрів до бювету.

Санаторій «Моршинський» від 1199 грн
Санаторій «Моршинський»

Моршин. Бювет на території.

Санаторій «Мармуровий палац» від 1350 грн
Санаторій «Мармуровий палац»

Моршин. Бювет на території.

Готель «Оберіг» від 800 грн
Готель «Оберіг»

Моршин. Бювет на території.

Пансіонат «Одеса» від 2000 грн
Пансіонат «Одеса»

Моршин. Бювет на території.

Готель «Парк» від 700 грн
Готель «Парк»

Моршин. 120 метрів до бювету.

Санаторій «Світанок» від 865 грн
Санаторій «Світанок»

Моршин. 60 метрів до бювету.

Санаторій «Святий Шарбель» від 4150 грн
Санаторій «Святий Шарбель»

Моршин. Бювет на території.

Санаторій «Черемош» від 890 грн
Санаторій «Черемош»

Моршин. 350 метрів до бювету.