МИРГОРОД: відпочинок та лікування, санаторії та готелі, ЦІНИ 2024

Миргород — це невелике самобутнє містечко у Полтавській області, що компактно розташувалося на берегах річки Хорол, звивисте русло якої ділить його на дві частини.

  • Область: Полтавська
  • Район: Миргородський
  • До найближчого обласного центру: 108 км
  • Індекс: 37600–37609
Миргород

Миргород

Одне з найстаріших міст Лівобережної України, центр ярмаркового руху, останні сто років Миргород відомий насамперед як бальнеологічний курорт. Цим статусом, а заразом і широкою популярністю як всередині країни, так і за її межами, він зобов’язаний джерелам цілющої мінеральної води, виявленим у місті на початку XX століття, і родовищу торф’яних грязей, що розташоване на його околицях.

Панорама міста та курорту Миргород

Панорама міста та курорту Миргород

Сьогодні у Миргороді постійно проживають більше 30 тисяч людей, ще майже стільки ж щороку приїжджають сюди, щоб відновити та зміцнити здоров’я у сучасних санаторіях, відпочити від рутини та шаленого ритму великого міста, запастись новими враженнями.

Зміст

Приховати

Санаторії та готелі

Станом на початок 2024 року у Миргороді працює вісім санаторіїв. Чотири з них — «Полтава», «Хорол», «Миргород» та «Березовий Гай»об’єднані в курортно-санаторний комплекс «Миргородкурорт», розташований у парковій зоні в центральній частині міста. На цій же території знаходиться санаторій «Миргородздравниця» (колишній «Райдужний»). Крім них, на лікування, оздоровлення та реабілітацію тут приймають санаторій ім. Гоголя Південної залізниці, спеціалізований санаторій «Слава» та медичний реабілітаційний центр «Миргород» МВС України.

Послуги розміщення на курорті також пропонують готелі, міні-готелі, вілли, апартаменти, котеджі, гостеві будинки та хостели — знайти відповідний за умовами та вартістю варіант у Миргороді буде неважко. До того ж у місті можна зняти квартиру, кімнату або приватний будинок.

Нижче представлені посилання на огляди одних з найпопулярніших санаторіїв та готелів Миргорода.

Все житло в Миргороді

Які мінеральні води є у Миргороді

Миргородський бювет мінеральних вод

Миргородський бювет мінеральних вод

Про те, що в Миргороді є родовища цілющих мінеральних вод, не знали аж до початку ХХ століття. На той час у місті ще не було водопроводу, а вода в колодязях почала зникати через посуху. Тоді новий голова Миргородської міської управи та за сумісництвом лікар Іван Зубковський запропонував бурити свердловину. Перша вода забила потужним фонтаном у лютому 1914. Але вона виявилася несмачною, брудною і мала дивний запах через вміст сірководню. Пити її не стали, але для побутових потреб вирішили використовувати — здебільшого купалися, поливали город та напували худобу.

Згодом місцеві жителі помітили, що після ванн у дивній воді вони стали краще почуватися: рани затягувалися швидше, а біль у м’язах та кістках вщухала. Рослини, які нею поливали, краще росли, а тварини рідше хворіли. Тоді Іван Зубковський розіслав проби води в різні інститути для дослідження і отримав таку відповідь: вода лікувальна, за своїми властивостями не поступається мінеральним водам Баден-Бадена і Аахена, а за деякими характеристиками навіть перевершує їх.

Миргородська мінеральна вода відноситься до типу хлоридно-натрієвих, має малу мінералізацію і є лікувально-їдальні. У неї солонуватий присмак, немає кольору та специфічного запаху, а температура, фізичний та хімічний склад залишаються стабільними незалежно від погоди та пори року. Мінеральна вода Миргорода насичена великою кількістю мікро- та макроелементів, причому рівно в тих кількостях, що необхідні для нормальної роботи людського організму.

Розчинені в ній хлор та натрій, наприклад, є основними компонентами шлункового соку і відіграють важливу роль у водно-сольовому обміні. Кальцій та кремнієва кислота допомагають боротися із запальними процесами, магній знижує рівень холестерину, має жовчогінну та спазмолітичну дію та зменшує збудливість нервової системи. А мідь, йод, фтор, бром та залізо, що присутні у миргородській мінеральній воді, входять до складу більшості ферментів, гормонів і вітамінів.

Все це дозволяє використовувати її в лікуванні:

  • захворювань органів травлення;
  • захворювань судин та серця;
  • захворювань опорно-рухового апарату;
  • захворювань верхніх дихальних шляхів;
  • цукрового діабету;
  • патології периферичної нервової системи та порушення обміну речовин;
  • хронічних інфекцій сечостатевої системи.

Щоб отримати максимальну користь від вживання Миргородської мінеральної води, пити її бажано безпосередньо в бюветі, куди вона надходить з трьох діючих свердловин, оскільки при контакті з повітрям вода починає втрачати свої властивості.

Дозвілля в Миргороді

Незалежно від мети візиту до Миргороду — оздоровлення, відпочинок, культурний туризм, — нудьгувати тут не доведеться.

Курортний парк

Курортний парк у Миргороді

Курортний парк у Миргороді

Враховуючи, що більшість гостей міста все ж таки приїжджають «на води», найпопулярнішим місцем є Курортний парк. Це красива доглянута територія на берегах річки Хорол, що належить комплексу «Миргородкурорт», який об’єднує чотири найвідоміші санаторії курорту.

Тут облаштовані місця для відпочинку, дитячі та спортивні майданчики, у теплу пору року вечорами працює світломузичний фонтан, який з початком сутінків демонструє захоплююче шоу, і знаходиться Палац культури, де майже щодня відбуваються культурно-розважальні заходи для курортників: концерти, театральні виступи, кінопокази, танцювальні вечори.

Миргородська калюжа

Миргородська калюжа

Миргородська калюжа

Тут же, в курортній зоні, але на іншому березі річки, знаходиться ще одна популярна серед туристів локація«Миргородська калюжа». Таке прізвисько міському ставку дав Микола Гоголь, який увічнив його у своїй «Повісті про те, як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем». Ця невелика водойма, де плавають лебеді та качки, живиться підземними водами, що виходять на поверхню у вигляді ключів, тому не пересихає влітку і не замерзає взимку.

Скульптура Івана Івановича з Іваном Никифоровичем

Скульптура Івана Івановича з Іваном Никифоровичем

«Миргородська калюжа» — улюблене місце прогулянок у мешканців та гостей курорту. Тут дуже зелено, мальовничо, доглянуто, багато лав для відпочинку, а набережну прикрашають скульптури літературних героїв Гоголя — Івана Івановича з Іваном Никифоровичем, коваля Вакули та Оксани, Солохи та Пацюка. Останній зображений з тарілкою вареників, вважається, якщо доторкнутися до них та загадати бажання, воно обов’язково виконається.

Успенський собор

Успенський собор у Миргороді

Успенський собор у Миргороді

Поруч із ставком височить біла ошатна будівля Успенського собору. Це одна з найстаріших споруд Миргорода, яка збереглася до наших днів.

Він зведений у кінці XIX століття на місці згорілої дерев’яної церкви, побудованої в 1648 році. Храм був відомий вражаючим керамічним іконостасом роботи місцевих майстрів та майстерними розписами, виконаними учнями Васнецова.

За радянських часів Успенський собор був закритий, його дзвіниця зруйнована, іконостас розібраний, а унікальні фрески знищені. Будівлю використовували як склад, пізніше тут влаштували бювет для курортників. Тільки в 90-х роках Успенську церкву реконструювали, відбудувавши дзвіницю та відновивши інтер’єри, і знову відкрили.

Музеї

У Миргороді є куди піти і любителям музеїв.

Краєзнавчий музей Миргорода

Краєзнавчий музей Миргорода

Один із найцікавіших — Краєзнавчий музей, розташований на місці, де раніше стояла міська фортеця. Тут представлено понад 15 000 експонатів, які розповідають про історію міста, культуру та побут його мешканців. Серед іншого тут можна побачити артефакти козацької доби, значні колекції виробів місцевих майстрів (кераміки, живопису, вишивки, графіки, писанок), збори монет.

Музей поета Давида Гурамішвілі у Миргороді

Музей поета Давида Гурамішвілі у Миргороді

Через дорогу від краєзнавчого знаходиться ще один чудовий музей — Давида Гурамішвілі, присвячений відомому грузинському поетові, який останні 30 років свого життя провів у Миргороді і був похований у Вознесенській церкві. Він невеликий, всього два зали; тут представлені матеріали про життя та творчість Гурамішвілі, предмети народного побуту Грузії та України XVIII століття, зразки національного грузинського одягу, зброї та обладунків, зібрання старовинних грузинських монет, музичних інструментів та багато іншого.

Музей історії курорту — Миргород

Музей історії курорту — Миргород

Недалеко звідси, на території санаторію «Хорол», працює невеликий Музей історії курорту, присвячений становленню Миргорода як курорту та лікарю Івану Зубковському, завдяки зусиллям якого воно стало можливим. Один із найбільш цікавих експонатів тут — макет першої миргородської водолікарні, відкритої понад сто років тому.

Музей кераміки у Миргороді

Музей кераміки у Миргороді

Але, мабуть, найцікавіший музей Миргорода, вартий уваги, це Музей кераміки. Він знаходиться у приміщенні художньо-промислового коледжу ім. Гоголя, побудованому в стилі пізнього французького ренесансу у 1896 році. На той час Миргород був визнаним центром художньої кераміки, а його талановитих майстрів знали в багатьох куточках Європи.

Експозиція музею, яка збиралася більше двох століть, налічує сотні унікальних гончарних, теракотових, майолікових, порцелянових та фаянсових виробів, але справжній його скарб — майоліковий іконостас, створений миргородськими майстрами в 1902 році для Успенського собору.

Активний відпочинок

Ландшафтний заказник «Березовий гай»

Ландшафтний заказник «Березовий гай»

Серед інших варіантів дозвілля у Миргороді:

  • прогулянки ландшафтним заказником «Березовий гай» поряд з курортною зоною;
  • велосипедні прогулянки містом та прилеглими територіями;
  • водні прогулянки Хоролом на катерах і катамаранах, орендувати які можна в теплу пору року на пляжах та в інших обладнаних місцях відпочинку біля річки;
  • влітку та восени — збирання грибів та ягід у навколишніх лісах тощо.

Різні розваги та активності пропонують і в самих санаторіях та готелях Миргорода. У багатьох здравницях є столи для настільного тенісу та більярду, обладнані майданчики для гри в волейбол та баскетбол, поля для міні-футболу, ігрові майданчики для дітей, тенісні корти з прокатом інвентарю, скористатися якими можуть не лише постояльці, але й усі бажаючі (за окрему плату).

Екскурсії

У Миргороді повсюдно пропонують екскурсії.

Село Великі Сорочинці

Село Великі Сорочинці

Найцікавіші, а тому затребувані — по гоголівських місцях. Наприклад, у село Великі Сорочинці, де народився відомий український письменник. Тут можна відвідати літературно-меморіальний музей Гоголя та побачити барочну козацьку Спасо-Преображенську церкву XVIII століття з 17-метровим різьбленим іконостасом більш ніж на сто ікон, де у 1809 році хрестили майбутнього письменника.

Якщо потрапити сюда в кінці серпня, можна відвідати знаменитий Сорочинський ярмарок, який проводиться в селі більше двох століть. А в інші пори року є можливість оглянути її територію з ярмарковою площею, садибами, млинами, каплицею та іншими стилізованими спорудами.

Село Гоголеве

Село Гоголеве

Ще ближче до Миргорода знаходиться село Гоголеве з музеєм-заповідником. Він був створений на території колишньої садиби батьків Гоголя, де письменник провів свої дитячі та юнацькі роки. Під час Другої світової війни маєток був частково зруйнований, але пізніше відновлений за фотографіями, малюнками, листами та спогадами сучасників.

У музейний комплекс входять батьківський будинок, в кімнатах якого діють експозиції, присвячені життю та творчості Гоголя, флігель з робочим кабінетом письменника, могила його батьків, альтанка з гротом на березі ставка, садок.

Диканька

Диканька

Самостійно чи з екскурсією з Миргорода цікаво з’їздити до Диканьки, ще одного уславленого Гоголем села. З кінця XVII століття воно належало роду Кочубеїв, які відбудували тут велику садибу. Це було поміщицьке господарство з:

  • панським будинком на сто кімнат;
  • храмом-усипальницею;
  • стайнями;
  • пивоварнею;
  • розарієм;
  • оранжереями;
  • каштановою алеєю.
Миколаївська церква у Диканьці

Миколаївська церква у Диканьці

До наших днів збереглася лише тріумфальна арка, яка служила парадним в’їздом у садибу, Миколаївська церква з різьбленим дубовим іконостасом і дзвіницею, під якою знаходиться сімейний склеп Кочубеїв, бузковий гай і кілька 500-річних дубів. У Диканьці також варто побачити барочну Троїцьку церкву, яку, як вірять, часто відвідував Микола Гоголь.

Санаторій «Миргород»

Санаторій «Миргород»

Санаторій «Миргород»

Санаторій «Миргород» — це найвідоміший санаторій курорту, що входить до структури санаторного комплексу «Миргородкурорт», розташованого на своєрідному півострові, утвореному рукавами річки Хорол. Його основна спеціалізація – лікування захворювань органів травлення. Санаторій також приймає на реабілітацію пацієнтів із цереброваскулярними патологіями, у тому числі тих, хто переніс інсульт, захворювання дихальних шляхів, нервової та сечостатевої системи, після операцій на очах.

«Миргород» знаходиться в оновленому семиповерховому корпусі, де розташовані номери, їдальня, лікувальні та діагностичні кабінети. Тут доступні одно- та двокімнатні номери категорій «Економ», «Стандарт», «Напівлюкс» та «Люкс». Усі вони укомплектовані необхідними меблями, телевізором, холодильником, кондиціонером (крім «Економ»), мають власний санвузол із душем.

У вартість проживання входить триразове дієтичне харчування, яке організується у їдальні оздоровниці за принципом замовлення за меню. Пацієнти можуть користуватися бюветом мінеральної води, тренажерними залами, відвідувати Палац культури, курортний пляж у теплу пору року, масажний кабінет тощо.

Санаторій «Полтава»

Санаторій «Полтава» у Миргороді

Санаторій «Полтава» у Миргороді

«Полтава» — санаторій комплексу «Миргородкурорт», який спеціалізується на лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту та печінки, а також займається реабілітацією пацієнтів із гіпертонічною хворобою, патологіями опорно-рухового апарату, розладами нервової системи, людей, які перенесли хірургічні втручання в органах травлення, інфаркт міокарда.

Здравниця може одночасно прийняти 445 осіб, пропонуючи для розміщення номери різної категорії — від одномісних «Економ» до трикімнатних «Люкс». Умови проживання та перелік доступних зручностей залежать від типу номера, але в усіх обов’язково є базовий набір меблів, телевізор та окремий санвузол з душем.

У їдальні санаторію пропонують триразове дієтичне харчування за системою попереднього замовлення, яке входить у вартість путівки. До послуг гостей «Полтави» також є спортивні майданчики, ігрові зони для дітей, літні кафе, кіноконцертний зал, тренажерний зал, сауна, екскурсійне обслуговування.

Санаторій ім. Гоголя

Санаторій ім. Гоголя у Миргороді

Санаторій ім. Гоголя у Миргороді

Санаторій ім. Гоголя знаходиться у великій парковій зоні на березі річки Хорол у північній частині Миргорода. Тут приймають пацієнтів із хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки та жовчовивідних шляхів, після операцій на органах травлення, з патологіями опорно-рухової системи, цукровим діабетом, ожирінням та іншими недугами.

Санаторний комплекс включає шестиповерховий спальний корпус, їдальню та лікувально-оздоровчий центр, з’єднані між собою підземними переходами, а також триповерховий котедж зі спільною кухнею та бювет з миргородською мінеральною водою. Для розміщення доступні номери «Стандарт», «Люкс», «Люкс покращений» та «Апартаменти» з усіма зручностями. Можливе не лише проживання в рамках санаторної путівки, а й готельне розміщення, наприклад, для сімейного відпочинку.

У складі здравниці працює їдальня на 400 місць, де організовано триразове дієтичне харчування з можливістю вибору страв. У розпорядженні гостей великий басейн, спортивний майданчик з тренажерами, тенісний корт, майданчик для гри в баскетбол волейбол, дитячий майданчик, більярдна, настільний теніс, сауна, екскурсійне бюро. На території санаторію ім. Гоголя є власний пляж з топчанами, парасольками та човновою станцією, де можна орендувати водні велосипеди, човни та гідроцикли. Крім того, працюють магазин, парковка, кіноконцертна зала.

Готель «Миргород»

Готель «Миргород»

Готель «Миргород»

Готель «Миргород» — це найбільший готель курорту, розташований у центрі міста поряд із автовокзалом та входом на територію санаторного комплексу «Миргородкурорт». Його номерний фонд складається із 49 комфортабельних номерів загальною місткістю понад 100 осіб. Всі вони оснащені кондиціонером, телевізором, холодильником, необхідними меблями, мають власний санвузол з душовою кабіною або ванною.

У вартість проживання входить сніданок, який щоранку подається в ресторані готелю. Там само можна харчуватися за меню, яке складається зі страв української та європейської кухні, замовляти комплексні обіди та вечері. Для маленьких гостей діє дитяче меню; також можливе приготування вегетаріанських та дієтичних страв на замовлення.

До послуг гостей спортзал, стіл для гри в пінг-понг, дитяча кімната, фінська сауна з басейном, парковка, прокат велосипедів, безкоштовний Wi-Fi.

Готель «Гоголь»

Готель «Гоголь» у Миргороді

Готель «Гоголь» у Миргороді

Невеликий готель «Гоголь», розташований на березі річки Хорол у самому центрі міста, недалеко від головного бювету миргородської мінеральної води. На вибір тут 12 номерів категорій «Стандарт» та «Люкс» місткістю до трьох осіб. Серед зручностей — просторі ліжка, кондиціонер, телевізор з кабельним ТБ, холодильник, а також власна ванна кімната з душем або ванною, феном і туалетно-косметичним приладдям.

При готелі працює ресторан «Гоголь», де щоранку подають континентальний сніданок, доступний за окрему плату. За запитом сніданок подається в номері. Решту часу працює за системою à la carte, пропонуючи широкий вибір страв національної української, європейської та грузинської кухонь. Серед доступних гостям готелю послуг та сервісів — більярдний зал, сауна, цілодобова парковка, безкоштовний Wi-Fi, прокат велосипедів, веломобілів, роликових ковзанів, байдарок.

Дитячий відпочинок

Дитячий майданчик у Миргороді

Дитячий майданчик у Миргороді

Миргород сміливо можна розглядати для відпочинку з дітьми. Це тихе, компактне містечко з красивою та різноманітною природою, великою кількістю зелених зон, де в теплу пору року добре прогулюватися з дітьми, та цікавих локацій.

Але головна перевага Миргорода в тому, що відпочинок тут можна поєднати з оздоровленням дитини. Левова частка санаторіїв курорту приймає дітей у віці від чотирьох років, пропонуючи для них лікувальні, оздоровчі та реабілітаційні програми за різними напрямами: захворювання дихальної системи, алергії, проблеми опорно-рухового апарату, відновлення після втручань на очах та багато іншого.

У оздоровницях Миргорода є всі умови для розміщення з дитиною, на території обладнані дитячі майданчики, є ігрові кімнати, у їдальнях, кафе та ресторанах часто пропонують дитяче меню. Для маленьких гостей організовують розважальні програми, покази мультфільмів, майстер-класи та інші активності.

Лікування та оздоровлення

Крани з мінеральною водою у миргородському бюветі

Крани з мінеральною водою у миргородському бюветі

Склад миргородської мінеральної води та обумовлені ним корисні властивості дозволяють місцевим санаторіям успішно використовувати її в лікуванні та реабілітації людей з різними захворюваннями та патологіями. Насамперед це:

  • захворювання органів травлення — хронічні гастрити, панкреатит, холецистит, гастродуоденіт, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, гепатити в хронічній формі, коліт, жовчнокам’яна хвороба, жовчний евакуаторної функції шлунка;
  • патології опорно-рухового апарату, зокрема, що супроводжуються болями в суглобах та м’язах;
  • цукровий діабет легкого та середнього ступеня важкості;
  • патології периферичної нервової системи травматичного, інфекційного та токсичного походження — невралгії, остеохондроз та інші дегенеративно-дистрофічні зміни міжхребцевих дисків, корінцевий синдром;
  • хронічні хвороби органів дихання, зокрема інфекційного характеру;
  • інфекційні захворювання сечостатевої системи.

У оздоровницях Миргороду, кожна з яких має свій лікувальний та реабілітаційний профіль, також допомагають зміцнити здоров’я людям із захворюваннями щитовидної залози, гіпертонією, тим, хто переніс інсульт та інфаркт міокарда, після операцій на шлунку та жовчному міхурі, з порушеннями роботи репродуктивної системи та ін.

Концентрацією санаторно-курортних послуг у місті є комплекс «Миргородкурорт», що поєднує санаторії «Миргород», «Полтава», «Хорол» та «Березовий Гай», а також водогрязелікарню, курортну поліклініку та центральний бювет. Тут пропонують широкий спектр лікувальних процедур, насамперед на основі миргородської мінеральної води, яку використовують для:

  1. питного лікування — необхідний об’єм води, частоту прийому, тривалість курсу, а також у якому вигляді — холодну або теплу — її вживати, визначає лікар з урахуванням діагнозу та індивідуальних особливостей організму пацієнта;
  2. мінеральних ванн — вони можуть бути загальними або місцевими; перлинними, вуглекислими, вихровими, хвойними, з бішофітом тощо;
  3. душей — підводного душу-масажу, циркулярного, Шарко, висхідного тощо;
  4. інгаляцій та зрошень (зазвичай використовуються для верхніх дихальних шляхів).

Поряд із водолікуванням у здравницях Миргорода проводять процедури на основі торф’яних грязей, родовище яких знаходиться недалеко від міста. Вони відрізняються високою пластичністю і теплопровідністю, містять безліч біологічно активних компонентів, включаючи солі, ферменти, ліпіди, кислоти, гормоноподібні речовини, насичені мікро- та макроелементами, серед яких йод, марганець, мідь, залізо, хлор, кальцій та інші.

Використовують грязі у вигляді аплікацій, компресів та обгортань, часто їх розводять попередньо мінеральною водою, при лікуванні захворювань шкіри, м’язів та суглобів, порушень роботи ендокринної та нервової системи. Торф’яні грязі в санаторіях курорту також застосовують у сполученні з електрострумом (електрогрязелікування).

Серед інших методик лікування та оздоровлення, які використовують у санаторіях Миргорода, — лікувальна фізкультура, апаратна фізіотерапія, спелеотерапія, синглетно-киснева терапія, різні види масажу, ароматерапія та ін.

Велика частина процедур входить у вартість путівки: в першу чергу, це питне лікування, бальнеотерапія, грязелікування, фізіотерапія, а також інші процедури, показані при лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, які є основною спеціалізацією всіх санаторіїв Миргорода. Не входять у вартість путівки та оплачуються окремо: магнітна та ударно-хвильова терапія, кріосауна, солярій, підводна витяжка хребта, гіпокситерапія, механорелаксація та ін.

Перелік необхідних лікувальних, діагностичних та/або реабілітаційних процедур визначається індивідуально для кожного пацієнта його лікарем, який закріплюється за відпочиваючим після прибуття до санаторію, відповідно до характеру хвороби.

Охорона здоров’я

Миргородська центральна районна лікарня знаходиться за адресою: вул. Гоголя, 172. Тут діють відділення екстреної медичної допомоги, травматології, хірургії, кардіології, неврології, акушерства та гінекології, а також кабінети УЗД, КТ, ендоскопії.

У місті також працює центр первинної медико-санітарної допомоги, розташований за адресою: вул. Кашинського, 22/5, дитяча поліклініка, яка знаходиться на вул. Лікарняної, 9, та сім амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Медичні послуги в Миргороді також надають приватні клініки, у тому числі спеціалізовані, лікарські кабінети та кілька медичних лабораторій.

У місті відкрито десятки аптек та аптечних пунктів, у тому числі великих всеукраїнських мереж, таких як:

  • «АНЦ»;
  • «Аптека оптових цін»;
  • «Подорожник»;
  • «Бажаємо здоров’я»;
  • «Мед Сервіс» та ін.

Найбільша їхня кількість — у центральній частині Миргорода, в районі головної вулиці — Гоголя. Асортимент широкий, ціни без «курортної» надбавки.

Банки, банкомати та термінали

У Миргороді працюють відділення більшості банків. У тому числі:

  • «ПриватБанку» — вул. Гоголя, 116, вул. Панаса Мирного, 3;
  • «Ощадбанку» — вул. Гоголя, 88;
  • «Райффайзен Банку» — вул. Гоголя, 56;
  • «ПУМБ» — вул. Гоголя, 104;
  • «А-Банку» — вул. Гоголя, 116;
  • «Укргазбанку» — вул. Д. Апостола, 5;
  • «Credit Agricole» — вул. Гоголя, 154;
  • «Полтава-банку» — вул. Д. Апостола, 9, вул. Гоголя, 112.

Найбільше у Миргороді банкоматів та терміналів самообслуговування «ПриватБанку» та «Ощадбанку». Вони розташовані в різних районах міста, більшість — на території санаторіїв, у торговельно-розважальних центрах, магазинах, супермаркетах, поштових відділеннях тощо.

Крім того, майже у всіх санаторіях, готелях, торгових та розважальних об’єктах, закладах громадського харчування курорту приймають до оплати банківські картки.

Харчування

Абсолютно у всіх санаторіях Миргорода триразове харчування включено у вартість путівки. Воно організується в їдальнях по системі попереднього замовлення (гостям пропонують заздалегідь вибрати з кількох варіантів страв). Раціон дієтичний, оскільки зазвичай є частиною лікувальної програми. У деяких санаторіях є можливість за бажанням придбати додаткове харчування.

У багатьох готелях Миргорода у вартість номера включено сніданок (без вибору або за системою «шведський стіл»), обідати та вечеряти пропонують у своїх ресторанах, де, як правило , можна вибирати страви по меню або замовляти комплексні обіди та вечері.

Ресторан «Козацькі розваги» у Миргороді

Ресторан «Козацькі розваги» у Миргороді

Харчування у Миргороді можна довірити місцевим закладам громадського харчування. Вибір тут дуже пристойний: піцерії, суши-бари, кондитерські, їдальні, кафе та ресторани; у багатьох є доставка. Вони працюють як на території санаторіїв та готелів, так і в місті, переважно в курортній зоні та в центральній частині. Найбільш відвідувані:

  • ресторани готелів «Миргород» та «Гоголь»;
  • ресторан «Козацькі розваги»;
  • кафе «Чайкоffська»;
  • кафе «Амічі»;
  • кафе «Шашличний двір»;
  • кав’ярня «Арома»;
  • бар «Робін Гуд».
Супермаркет «АТБ» у Миргороді

Супермаркет «АТБ» у Миргороді

Якщо зняти номер з кухнею в готелі, житло класу «Апартаменти» (таке, наприклад, пропонують у санаторії ім. Гоголя), оселитися в гостьовому будинку або приватному секторі, можна готувати самостійно .

Тим більше що з покупкою продуктів проблем не буде: у Миргороді багато магазинів, у тому числі супермаркети локальних та національних мереж, такі як «Сільпо» та «АТБ», з широким асортиментом, знайомими торговими марками та звичними цінами.

Крім них, працюють місцеві міні-маркети, універсами, фірмові магазини виробників м’ясних та ковбасних виробів, пекарні.

Які ціни у 2024 році у Миргороді

Скільки коштує відпочити у Миргороді тиждень із харчуванням та дорогою?

Часті запитання (FAQ)

Які хвороби лікують у Миргороді?

Санаторії курорту спеціалізуються на лікуванні захворювань:

  • шлунково-кишкового тракту;
  • печінки;
  • жовчного міхура жовчовивідних шляхів;
  • опорно-рухового апарату;
  • розладів нервової системи;
  • верхніх дихальних шляхів;
  • цукрового діабету.

Тут також допомагають відновитися після оперативних втручань на органах травлення, інсультів та інфарктів, упоратися з репродуктивними складнощами.

Скільки коштує путівка до санаторію Миргорода?

Вартість путівки залежить від вибраного санаторію, типу лікування (профільне або реабілітаційне), категорії номеру та сезону.

Наприклад, ціна путівки до оздоровниць комплексу «Миргородкурорт» стартує від 1100 гривень за особу на добу для дорослого та 925 гривень для дитини.

Які санаторії є у Миргороді?

У Миргороді діє вісім санаторіїв: «Миргород», «Полтава», «Березовий Гай», «Хорол», «Миргородздравниця» (колишній «Райдужний»), «Слава», санаторій ім. Гоголя Південної залізниці та реабілітаційний центр «Миргород» МВС України.

Що входить у вартість путівки до санаторію Миргорода?

У вартість путівки входить проживання в номері обраної категорії, триразове харчування, а також діагностика та лікування за основним профілем захворювання. Перелік медичних процедур, що входять до ціни путівки, варто уточнювати перед її придбанням.

Скільки триває лікування у санаторії Миргорода?

Повний курс розрахований на 21–24 дні. При цьому багато санаторіїв курорту надають пацієнтам можливість зменшити його до 14 днів, але попереджають, що для отримання потрібного ефекту цього може бути недостатньо.

Де знаходиться головний бювет Миргорода?

Центральний бювет розташований на території курортної зони поруч із водогрязелікарнею. Мінеральна вода сюди надходить з трьох свердловин за допомогою спеціальною системи, яка зберігає її природний склад, температуру та властивості.

Всередині бювету встановлено кілька кранів для відпуску мінеральної води різними дозуваннями, від 50 мл до 250 мл. Вартість — 3 гривні за 100 мл.

Що подивитися у Миргороді?

У Миргороді варто побачити знамениту «Миргородську калюжу» — мальовничий міський ставок з набережною, де встановлені скульптури гоголівських героїв та пам’ятник самому письменнику, Успенський собор, світломузичний фонтан у курортній зоні, краєзнавчий музей та музей кераміки.

Чимало цікавих локацій і на околицях Миргорода, наприклад, село Великі Сорочинці, де народився Микола Гоголь і проводиться знаменитий Сорочинський ярмарок, село Гоголеве з музеєм-заповідником, присвяченим життя і творчості великого письменника, і прославлена ним Диканька.

Як доїхати до Миргорода

Залізничний вокзал Миргорода

Залізничний вокзал Миргорода

Сюди зручно добиратися залізницею. До Миргорода ходять поїзди з Києва, Харкова, Львова, Чернівців, Ужгорода, Івано-Франківська, Миколаєва та інших населених пунктів.

Крім того, з деяких міст України до Миргорода можна доїхати на рейсовому автобусі.

Жителям міст, у яких немає прямого транспортного сполучення з курортом, може бути зручно добратися спочатку до Полтави, а вже звідти на автобусі або електричці дістатися до Миргорода (відстань — близько 100 км, приблизний час у дорозі — 1,5–2 години).